Kontakt

Välkommen till oss!

Personal

John Kvarnero

Pastor, församlingsföreståndare

0708-33 60 05

john@equmeniakyrkanfloda.se

Emil Thelin

Pastor, församlingsföreståndare

076-895 77 24

emil@equmeniakyrkanfloda.se

Elias Kjörk

Ungdomsledare

072-369 31 62

elias@equmeniafloda.se

Axel Madenfalk

Ungdomsledare

axel@equmeniafloda.se

Jacob Ardenfors

Ungdomsledare

jacob.ardenfors@equmeniakyrkanfloda.se

Styrelsen

Det mesta av församlingens verksamhet drivs ideellt, och leds av vår styrelse. Vill du komma i kontakt med dem, så vänd dig till vår ordförande:

Emanuel Hauptmann

Ordförande

emanuel.hauptmann@gmail.com

Second hand

Öppettider:

Onsdagar 14-18
Lördagar 10-14

För frågor om Floda second hand & café, skicka ett mail till secondhand@equmeniakyrkanfloda.se eller ring 0709-628718 under öppettider.

Kyrkskjuts

Behöver du skjuts för att komma till gudstjänsten? Ring då 0760-939830 på söndagsförmiddagen.

Uthyrning

Kyrkan

Du kan hyra kyrkan för olika event, bröllop, dop, begravning och minnesstund. Vi hyr också ut till kommunen, föreningar och skolor. Vi har en policy, där vi inte tillåter alkohol i våra lokaler.

Du möts alltid av en värd som visar dig tillrätta.

Kontakt:

Ulf Erenmalm 0703-927291, mail: ulferenmalm@gmail.com

Evalotta Bengtsson 0704-807729, mail: Evalotta.bengtsson2@gmail.com

Skallsjö skogar

Vill du hyra vår missionsstuga i skogarna utanför Floda? Kontakta: Susanne Sandqvist 0723-367474

Våra adresser

Kyrkan

Equmeniakyrkan Floda
Garverivägen 7A
448 31 Floda

Skallsjö skogar

Högsboholmsvägen 116
448 91 Floda

Floda Second Hand

Skallsjö Prästväg 1
448 30 Floda

Föreningsuppgifter

Organisationsnummer

Föramlingen:  863500-0675
Equmenia: 802418-2241

Bankgiro

Församlingen: 5936-9330
Equmenia: 213-1217

Bankkonto

Alingsås Sparbank
Clearingnr: 8304-8, Kontonr:  311 022 13